Zapraszamy nauczycieli i rodziców do udziału w charytatywnym projekcie "Plecaki Bliźniaki". Każdy z Państwa może włączyć się do akcji, ucząc tym samym młode pokolenie działania, dzielenia się i poznawania. Projekt jest kulturowym dialogiem pomiędzy rówieśnikami. Uczniowie szkół w Polsce i Kenii wykonują wspólne prace plastyczne na tkaninach, które ostatecznie staną się częścią ich plecaków. W pierwszym etapie, podczas specjalnych warsztatów, płótno zamalowywane jest częściowo przez dziecko w Polsce, następnie tkaniny wysyłane są do Kenii, gdzie drugie dziecko z pary tworzącej dany wzór, kończy pracę pod okiem wychowawcy. Następnie malowidło jest utrwalane i wszywane jako przednia kieszeń plecaka. Każdy wzór powstaje w dwóch egzemplarzach - po jednym dla każdej osoby z pary, tworzącej plecak. Kupując plecak dla dziecka w Polsce, zapewniacie drugi "bliźniaczy" plecak dla dziecka ze szkoły w Mathare Slum, Nairobi, Kenia. Matki uczniów kenijskich wniosą swój wkład, szyjąc plecaki w Cooperative Spółdzielnia Ushirika www.ushirika.pl założonej przez Alicję Wysocką www.alfaomegi.com wraz z Fundacją Razem Pamoja www.pamoja.pl. Włączając się do akcji "Plecaki Bliźniaki" macie Państwo szansę współtworzyć projekt, który rozwija kreatywnie dzieci polskie i kenijskie i pomaga zebrać fundusze na opłacenie szkoły dzieci kenijskich. Spółdzielnia Ushirika umożliwia przekształcenie projektów polskich i kenijskich uczniów prowadzących dialog, w praktyczne obiekty: torby, plecaki, buty, odzież. Uczniowie w ten sposób mają szansę współtworzyć produkty spółdzielni, a kobiety ze spółdzielni uczciwie zarabiać, aby opłacić czesne za szkołę swoich dzieci.

Jeśli chcecie pomóc dzieciom z kenijskich szkół, napiszcie do nas na orders@ushirika.pl - przyjmiemy zamówienia indywidualne na plecaki i odpowiemy na wszystkie pytania!
Poniżej możecie zobaczyć efekty z dotychczasowych wymian. Na życzenie sporządzimy również fotodokumentację projektu do każdego zamówienia.

 

Sklep internetowy Shoper.pl